Automatické mlýny: Pardubická kulturfabrik? Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny

Níže publikovaný dokument je výsledkem několikaměsíčního snažení pracovní skupiny Mlýny složené ze zástupců Divadla 29, iniciativy Mlýny městu!, spolku Offcity, Odboru hlavního architekta Magistrátu města Pardubic (dále jen MmP), Odboru školství, kultury a sportu MmP a Odboru kanceláře primátora MmP, která byla Radou města Pardubic dne 5. listopadu 2013 pověřena zpracováním vize a strategie využití areálu Automatických mlýnů pro projekt kulturfabrik. Materiál byl zároveň předložen členům Zastupitelstva města Pardubic a má být projednáván na jeho zasedání dne 13. května 2014.

pruh5

V přiloženém dokumentu naleznete stručné shrnutí výstupů; z workshopu na téma Automatické mlýny: věc veřejná, který demonstruje názor širší pardubické veřejnosti. Na pardubické neziskové a příspěvkové organizace pohybující se v oblastech kultury, vzdělávání či sociálního podnikání pak bylo zaměřeno dotazníkové šetření, jež probíhalo od listopadu 2013 do března 2014. S částí respondentů se nám zároveň podařilo zrealizovat video rozhovory. Sestřih z nich pak tvoří krátký spot v úvodu příspěvku, kompletní rozhovory můžete shlédnout na tomto kanále.

Materiál pak doplňují nezbytné vize týkající se nejen samotného obsahu, ale především toho, že rekonverze areálu by měla probíhat postupně v několika fázích a z mlýnů by v žádné z nich neměl vymizet život. Neuzavírat prostory ani v době přestavby je ostatně jedno z desatera úspěchů regenerace brownfields, které uvádějí autoři publikace Továrny na sny zabývající se konverzemi průmyslových areálů.

.pdf verze ke stažení

10
Kvě 2014
PUBLIKOVAL
KOMENTÁŘE 0 Komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..